Odbor za zakonodajo in pravno pomoč pacientom

Odbor za zakonodajo in pravno pomoč pacientom (OZZPPP) ima številne naloge, med drugim pripravo predlogov za organiziranje strokovne pomoči pacientom v skladu z zakoni o pacientovih pravicah, oblikovanje predlogov za analize in poročila o uresničevanju pravic pacientov, ter pripravo predlogov sprememb zakonodaje in drugih predpisov za zagotovitev kakovostne zdravstvene obravnave. Poleg tega spremlja izvajanje nalog za pravno pomoč pacientom, usklajuje aktivnosti nosilcev nalog, oblikuje predloge glede sodelovanja pacientov pri upravljanju zdravstvenih ustanov, ter izvaja druge naloge, določene s strani Skupščine in Upravnega odbora Zveze.

Upravni odbor ZOPS je sklep o ustanovitvi Odbora za zakonodajo in pravno pomoč pacientom sprejel na svoji 2. seji 17. avgusta 2022, sklep o imenovanju pa na svoji 3. seji 25. novembra 2022.

OZZPPP ima naslednje člane:

• prof. dr. Rado Bohinc, predsednik odbora

• prof. dr. Miha Juhart,

• prof. dr. Matija Damjan,

• David Sluga, odvetnik

• Barbara Rozman Gerbec, odvetnica

• Timon Hren, odvetnik

• Anton Mrvar, Zveza društev ledvičnih bolnikov Slovenije,

• Franc Hočevar, Društvo uroloških bolnikov Slovenije,

• Tone Vrhovnik Straka, Društvo Poglej.

Koordinator OZZPPP je Franci Gerbec.

Sklep o ustanovitvi OZZPPP

Sklep o imenovanju OZZPPP