Volilna skupščina - novi organi ZOPS
Dne 27. maja 2026 je v prostorih Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana potekala 8. Skupščina Zveze organizacij pacientov Slovenije. Skupščina je bila volilna, zato je bil osrednji poudarek namenjen izvolitvi novega vodstva in članov organov ZOPS za mandatno obdobje 2026–2030. ZOPS se ob tej priložnosti zahvaljuje UKC Ljubljana za gostoljubje, udeležence skupščine pa je kot gostitelj nagovoril generalni direktor UKC Ljubljana doc. dr. Marko Jug, dr. med. Po zaključku skupščine je sledila pogostitev, ki je omogočila tudi neformalno srečanje predstavnikov članic, gostov in novoizvoljenega vodstva.
Vesna Erhart, Goran Makar, Mihael Cigler, Nika Cigoj, Darinka Pavlič Kamien, Alenka Mavec, Metka Kržan, Mateja Saje, Gregor Cuzak, Mateja Mlakar, Silvica Erlih, Franci Gerbec, Danica Koren, Renato Bric, Veronika Kajić Zorko, Milan Čuček
Skupščina je za predsednika ZOPS izvolila Mihaela Ciglerja. Za podpredsednika ZOPS sta bila izvoljena Jernej Golc in Darinka Pavlič Kamien.
V Upravni odbor ZOPS so bili za mandatno obdobje 2026–2030 izvoljeni Renato Bric, Franci Gerbec, Metka Kržan, Goran Makar, Alenka Mavec, Milan Osterc, Mateja Saje, Lara Slivnik in Štefanija Zlobec.
V Nadzorni odbor ZOPS so bili izvoljeni Jožica Filipčič, Gal Hostnik, Rina Klinar, Jelena Orešnik in Špela Slovša.
V Disciplinsko komisijo ZOPS so bili izvoljeni Barbara Gerbec Rozman, Boštjan Komlanc in Mateja Mlakar.
Skupščina je novo vodstvo in člane organov soglasno potrdila. Novoizvoljeni predsednik Mihael Cigler in generalni sekretar ZOPS Gregor Cuzak sta se ob koncu zahvalila dosedanjemu vodstvu za opravljeno delo, prispevek k razvoju ZOPS ter za vodenje organizacije v preteklem mandatnem obdobju.
Z izvolitvijo novih organov ZOPS vstopa v novo mandatno obdobje, v katerem bo nadaljevala delo na področju povezovanja pacientskih organizacij, zastopanja interesov pacientov ter krepitve njihovega glasu v zdravstvenem in socialno-varstvenem sistemu.